Дома Трансфер зона Реал Мадрид го стави Менди на продажба

Реал Мадрид го стави Менди на продажба

Реал Мадрид го стави на продажба левиот бек Ферланд Менди, пренесуваат шпанските медиуми.

„Кралевите“ се во потрага по нов лев бек и се оптимисти дека наскоро ќе го комплетираат трансферот на Алфонсо Дејвис од Баерн Минхен.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Поради тоа не му понудија нов договор на Менди, кој влезе во последната година од договорот, па може да си замине ова лето.

Реал е спремен да слушне понуди, а интерес за Менди покажуваат неколку клубови од Премиер лигата како и од Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…