Дома Трансфер зона Реал го пушта Бејл во Тотенхем, но ќе ја добие ѕвездата на „спарси“

Реал го пушта Бејл во Тотенхем, но ќе ја добие ѕвездата на „спарси“

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви се обидува да го врати Герет Бејл во клубот и преговорите се во напредна фаза.

Минатата недела имаше шпекулации дека „кралевите“ дури би прифатиле да платат половина од неговата плата ако замине на позајмица, па Тотенхем сака да го искористи тоа.

Имено, Тотенхем ќе се обиде да го донесе Бејл на двегодишна позајмица, односно до истекот на неговиот договор со Реал Мадрид, а тоа го потврди и агентот Џонатан Барнет.

„Герет го сака Тотенхем, преговорите се во тек. Тоа е местото каде што тој сака да биде“, изјави Барнет.

Сега англиските медиуми пренесуваат дека како „компензација“ за тоа што ќе го пушти Бејл без пари и ќе ја плаќа половината негова плата Реал може да го добие Деле Али.

Мурињо е спремен да го пушти Англичанецот, така што Реал ќе доплати одредена сума за потписот на Деле Али.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса кажа ДА: Семедо се сели во Премиер лигата

Премиерлигашот Вулверхемптон е многу близу до привлекување на десниот бек на Барселона, Не…