Дома Трансфер зона Рашфорд не е како Погба: За разумна плата потпишува нов договор?

Рашфорд не е како Погба: За разумна плата потпишува нов договор?

0
rahsford

За разлика од својот соиграч Пол Погба, Маркус Рашфорд без потешкотии преговара со Манчестер Јунајтед за продолжување на соработката.

На напаѓачот актуелниот договор му истекува во јуни следната години, но тој сака да потпише нов договор уште сега и така да го обезбеди своето останување во клубот.

Рашфорд е емотивно врзан за Манчестер Јунајтед каде што пристигна како шестгодишно момче и верува дека треба да остане во клубот и во нареднисте сезони за да му помогне на Оле Гунар Солскјер во новиот проект и враќањето на клубот на славните патеки.

„Тајмс“ пишува дека и покрај бројните шпекулации кои се појавија во изминатите денови Рашфорд сака да остане на „Олд Трафорд“ и за разлика од Пол Погба кој бара плата 560.000 евра неделно, Рашфорд наводно бара размуна плата, иако засега не точната сума не се открива.

Според информациите договорот би требало да биде завршен во наредните неколку денови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Абидал: Нејмар е во нашиот список, но не е приоритет!

Спортскиот директор на Барселона Ерик Абидал, во интервју за „Мундо Депортиво“ изјави дека…