Дома Фудбал Репрезентации Рамос после пласманот на ЕП со емотивна посвета: Ова е за тебе! (ФОТО)

Рамос после пласманот на ЕП со емотивна посвета: Ова е за тебе! (ФОТО)

Шпанија со голот на Родриго Морено во 92-та минута се спаси од пораз во Шведска одигрувајќи 1:1.

Со овој бод Шпанците се пласираа на Европското првенство. Натпреварот против Шведска поради повреда го пропушти Серхио Рамос. И покрај тоа што не настапи, Рамос патуваше со составот на Шпанија.

После очекуваниот пласман на ЕП ѕвездата на Рела објави емотивна посвета на Инстаграм.

„Ова е за тебе Луис Енрике“, стои на сторито на Рамос.

Инаку, поранешниот шпански селектор Луис Енрике објави дека неговата 9 годишна ќерка Хана ја изгубила тешката битка со ракот на 29-ти август.

Енрике прво ја напушти репрезентацијата на Шпанија пред натпреварот со Малта, а после одредено време објави дека повеќе нема да може да ја води „Фуријата“ поради семејни причини.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Приказната за епските ножички на Вејн Руни против Манчестер Сити (ВИДЕО)

Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни 13 години го носеше дресот на Maнчес…