Дома Трансфер зона Рамос: Погба ја покажа неговата вредност, вратите за него се отворени

Рамос: Погба ја покажа неговата вредност, вратите за него се отворени

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос истакна дека вратата за Пол Погба за трансфер на „Сантијаго Бернабе“ секогаш е отворена.

„Кралскиот клуб“ долго време се поврзуваше со ангажман на францускиот репрезентативец, но на крајот не успеа да го обезбеди неговиот потпис.

„Мислам дека Реал Мадрид секогаш ги отвора вратите за добрите играчи. За мене, Погба е еден од најдобрите фудбалери. Тој е поинаков и ја покажа неговата вредност во Јувентус и Манчестер Јунајтед. Мислам дека носи баланс во тимот, тој има одлични офанзивни карактеристики и е неверојатен физички. Дефинитивно вратите за него кај нас се отворени“ –порача Серхио Рамос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арапи влегуваат во уште еден премиерлигаш: Ги сакаат Икарди и Алегри веднаш!?

На Островот додека трае пандемијата на големо се најавува влегување на Арапи во нов клуб о…