Дома Фудбал Франција Рамос и овој викенд нема да дебитира за ПСЖ

Рамос и овој викенд нема да дебитира за ПСЖ

Рамос се уште не дебитирал за ПСЖ откако ова лето пристигна од Реал Мадрид.

Во Париз Рамос пристигна повреда, се мислеше дека не станува збор за нешто сериозно, но излезе поинаку. Од почетокот на сезоната се најавува дебито на Рамос, засега тоа не се случило и нема да се случи за викендот.

Докторскиот тим на ПСЖ му забранил на Рамос да настапи на натпреварот со Анжер. Одреден период шпанскиот дефанзивец тренира меѓутоа не сакаат да ризикуваат затоа што сакаат Рамос да се врати и да биде спремен за до крајот на сезоната.

Сега прогнозите велат дека Рамос ќе биде спремен за натпреварот против Лајпциг во Лигата на шампионите. Веројатно прво не би бил од првата минута на теренот и од клупата ќе чека шанса од Покетино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …