Дома Фудбал Англија Рамзи се прости од Арсенал: Дојдов тука како тинејџер и со тешко срце заминувам (ФОТО)

Рамзи се прости од Арсенал: Дојдов тука како тинејџер и со тешко срце заминувам (ФОТО)

0

Денес и официјално беше потврдено дека Арон Рамзи од наредната сезона ќе игра за Јувентус.

Рамзи потпиша преддоговор со „старата дама“ во траење од четири години.

Потврдата стигна и од двата клуба, а потоа на друштвените мрежи се огласи и самиот фудбалер.

Рамзи им се заблагодари на навивачите беа покрај него и клубот во текот на 11-те години. Освен тоа вети и дека ќе даде 100% од своите можности за Арсенал до крајот од сезоната да оствари што подобар резултат.


Следете го Sportski.mk и на


„Како што веројатно веќе слушнавте, потпишав преддоговор со фудбалскиот клуб Јувентус. Сакав да дадам лично соопштение за сите навивачи на Арсенал кои беа екстремно лојални и полни со поддршка“.

„Ме дочекавте како тинејџер и бевте тука за мене низ сите успеси и падови со кои се сретнав со текот на времето. Со тешко срце заминувам после 11 неверојатни години во Северен Лондон. Ви благодарам“.

„Ќе продолжам да давам 100% од своите можности во надеж дека силно ќе ја завршиме сезоната, пред да го отворам моето ново поглавје во Торино“, напиша Рамзи.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

За прв пат и веројатно никогаш повеќе: Џејми Карагер облече дрес на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Џејми Карагер 15-тина години се обидуваше да ја донесе титулата шампион на Англија на „Енф…