Дома Топ вести Рамзи потпиша преддоговор: Станува најплатениот британски играч на сите времиња!

Рамзи потпиша преддоговор: Станува најплатениот британски играч на сите времиња!

0

Oна што веќе подолго време беше најавувано денес доби и потврда – Арон Рамзи потпиша преддоговор со Јувентус!

Јувентус го договори Разми уште пред неколку недели, а сега се потврдени и финансиските детали од догворот.

Велшанецот на Јувентус ќе му се приклучи во текот на летото. Во Торино пристигнува како слободен играч и ќе стане најплатениот британски фудбалер на сите времиња!

Рамзи во Јувентус за договор на пет години ќе заработува 400.000 фунти неделно.


Следете го Sportski.mk и на


Во дресот на Арсенал Рамзи помина 11 години, а беше доведен од Кардиф.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар од +5 на полувремето на крајот изгуби од Веспрем

Maкедонскиот ракометен шампион Вардар денес во натпревар со две лица запиша пораз од тимот…