Дома Фудбал Лига на шампиони Рамзи за украдениот гол од Роналдо: Извини Кристиано…(ВИДЕО)

Рамзи за украдениот гол од Роналдо: Извини Кристиано…(ВИДЕО)

Арон Рамзи денес му се извини на Кристиано Роналдо за „украдениот“ гол против Локомотив во Лигата на шампионите.

Јувентус гостуваше кај Локомотив Москва и до водство стигна уште во третата минута од натпреварот. Кристиано Роналдо изведе слободен удар, а голманот на домаќините направи голема грешка и топката му помина низ нозете, а истата од гол линијата во мрежата ја испрати Рамзи.

На почетокот изгледаше дека е нов гол за Роналдо во ова натпреварување, меѓутоа подоцна потврдено е дека стрелецот бил Рамзи кој во последен момент играл со топката.

Денес тој испрати извинување до својот соиграчи.

„Му се извинувам на Кристиано. Имав чуство дека голманот е блиску и дека може да ја стигне топката. Инстиктивно реагирав за да бидам сигурен дека топката ќе ја помине гол линијата“, изјави Рамзи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Баерн ќе слави 120 години постоење со фантастичен ретро дрес (ФОТО)

Германскиот гигант Баерн Минхен слави 120 години постоење и по тој повод на 8. март против…