Репрезентацијата на Македонија пристигна во Клуж (Романија), каде вечерва ќе го има и единствениот тренинг пред утрешниот вовратен дуел против Романија. Оваа средба ќе се одигра утре, во салата “Хориа Демијан“, со почеток во 17.30 часот по македонско време.

Како што е познато, Македонија во овој дуел влегува со капитална предност од осум гола, извојувани во Скопје, (32:24).

Раул Гонзалез во Клуж отпатува со 17 ракометари, 16-мината од скопската средба плус голманот Златко Даскалоски.

Средбата со Романија ќе ја судат Германците Маркус Хелбиг и Ларс Гајпел, а делегат ќе биде Микаел Теландер од Шведска.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонските кошаркари загубија, но има надеж за влез во елитата

Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години загуби од БиХ со 76-95 во полуфиналет…