Дома Трансфер зона Ракитиќ откри зошто не преминал во Јувентус: Дури и Роналдо ме викаше

Ракитиќ откри зошто не преминал во Јувентус: Дури и Роналдо ме викаше

rakitic

Иван Ракитиќ после неколку месеци се врати во репрезентацијата на Хрватска.

Цело лето се шпекулираше дека Ракитиќ ќе ја напушти Барселоан и дека ќе биде вклучен во потенцијалниот трансфер на Нејмар, на крајот сепак остана.

Ракитиќ беше во втор план и барал одговор од клубот зошто сакаат да биде продаден. После летниот преоден рок остана член на Барселона, но порача дека ако нешто не се промени сигурно ќе побара нов тим.

Хрватскиот играч откри и дека голем интерес за него покажал Јувентус, дури и Кристиано Роналдо го повикал, сепак тој не реализирал затоа што Барселона барала оштета која Јувентус не бил спремна да ја плати.

„Дури Кристиано Роналдо ме викаше во Јувентус. Меѓутоа Барселона бараше 50 милиони евра и поради тоа пропаднаа преговорите“, изјави Ракитиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед и Сити водат битка за албански репрезентативец

Двата клува од Манчестер на лето ќе се борат на трансфер пазарот за потписот на дефанзивец…