Дома Фудбал Англија Разбојници влегле во домот на Ешли Кол го врзале за стол и го ограбиле!

Разбојници влегле во домот на Ешли Кол го врзале за стол и го ограбиле!

Веста на денот доаѓа од Островот, поранешниот играч на Челзи и Арсенал, Ешли Кол бил нападнат во својот дом од страна на маскирани разбојници.

Разбојниците влегле во домот на Кол и со себе однеле накит во голема колична. Како што пишуваат англиските медиуми тие влегле на задната врата, а поранешниот фудбалер бил врзан за стол додека разбојниците ја завршувлае работата.

„Станува збор за вистински професионалци и знае што прават во секој момент. Се беше добро испланирано“, изјавил извор близок на фудбалерот.

Полицијата отвори истрага и засега не изнесе детали за настанот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …