Дома Фудбал Англија Рагник мораше да му објаснува на Роналдо зошто го замени

Рагник мораше да му објаснува на Роналдо зошто го замени

Кристиано Роналдо не беше задоволен откако Ралф Рагник го замени во вчерашниот натпревар во 71. минута.

Измената на Роналдо не му се допадна и тоа јасно го покажа.

„Зошто сум заменет“ се прашуваше Роналдо на клупата.

По неговите реацкии дојде Рагник и му објаснуваше зошто е заменет, па Португалецот малку се смири. Роналдо не постигна гол во натпреварот, а Манчестер Јунајтед славеше со 3:1 против Брентфорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…