Дома Фудбал Италија Пјаниќ и Манџукиќ ХИТ на социјалните мрежи (фото)

Пјаниќ и Манџукиќ ХИТ на социјалните мрежи (фото)

0

Фудбалерите на Јувентус наскоро ќе ги почнат припремите за новата сезона, но боаснкиот репрезентативец Миралем Пјаниќ веќе ја одржува формара.

Пјаниќ веќе неколку недели ужива на одмор, но секојдневно издвојува неколку часови за тренинг во теретана.

Тој вчера на Инстаграм објави неколку фотографии и покажа дека вредно тренира иако припремите се уште официјално не се почнати, па предизвика многу коментари, но во центарот на вниманието се најде неговиот соиграч Марио Манџукиќ.

Популарниот Манџо му напиша коментар, „Каде ти се мускулите од толку тренирање“, додека Пјаниќ само со краток одговор преку емотикони му одговори дека тој е „мозок“ на тимот и дека не му требаат мускули.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус и Тотенхем понудија спектакл: Кејн со феноменален гол го засени дебито на Де Лихт (видео)

Јувентус и Тотенхем одиграа спектакуларен меч во Сингапур кој на крајот го добија „спарси“…