Дома Фудбал Англија Публиката на Енфилд уживаше, екипата на Клоп никогаш поспремна

Публиката на Енфилд уживаше, екипата на Клоп никогаш поспремна

0

Ливерпул синоќа го заврши припремниот дел со победата над Торино (3:1).

Свое деби на Енфилд во црвениот дрес имаа Алисон, Фабињо, Наби Кеита и Шакири. Иако веќе неколку време се членови на Ливерпул, дури синоќа се претставија пред верните навивачи на овој клуб.

Со погодоците на Фирмино, Вајналдум и Стариџ Црвените дојдоа до победа и најавија сјајна сезона која стартува овој викенд, а првиот натпревар го играат против Вест Хем.

Андреа Белоти беше стрелец на утешниот погодок за Торино, додека Фабињо промаши пенал за домашните.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…