Дома Трансфер зона ПСЖ ја победи конкуренцијата за Калвин Филипс

ПСЖ ја победи конкуренцијата за Калвин Филипс

Калвин Филипс сигурно ќе го напушти Манчестер Сити во јануари и за него интерес покажуваат многу клубови ширум Европа.

Сега во трката за неговиот потпис се вклучи и ПСЖ, кој е спремен да ја победи конкуренцијата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Филипс нема иднина на „Етихад“ и сака да ја промени средината во јануари, а последните информации се дека ПСЖ е фаворит за неговиот потпис.

Се очекуваше Англичанецот да остане во Премиер лигата, каде интерес за него покажуваат некоколку клубови.

Њукасл не се откажува од трасферот на Филипс, но и Сити преферира да го продаде во ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…