Дома Трансфер зона ПСЖ ја „краде“ големата желба на Гвардиола

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Гвардиола

ПСЖ се вклучи во траката за потписот на шпанскиот плејмјерк, Габри Веига, пренесуваат француските медиуми.

Овој 21-годишен играч за врска импресионираше оваа сезона со своите настапи за Селта Виго.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шпанските медиуми пренесуваат дека многу европски гиганти се заинтересирани за шпанскиот плејмејкер, особено Манчестер Сити кој го следи подолго време.

Сега ПСЖ сериозно се вклучи во трката за неговиот потпис, бидејќи Веига е голема желба на Луис Енрике.

„Светците“ сакаат да му ја исполнат желбата и се спремни да ја победат конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…