Дома Трансфер зона ПСЖ фаворит за потпист на Рамос

ПСЖ фаворит за потпист на Рамос

Серхио Рамос денес и официјално го напушти Реал Мадрид после цели 16 години, па веќе започна битката за неговиот потпис.

Рамос не успеа да најде заеднички јазик со Реал Мадрид за продолжување на соработката и сега е слободен агент. Иако има 35 години дефанзивецот веќе има неколку понуди.

Шпанските медиуми тврдат дека најсилен интерес покажуваат клубови од Манчестер и ПСЖ, кои се спремни да ги задоволат неговоте финансиски барања.

Фаворит за неговиот потпис е Пари Сент Жермен, кој е во напредни преговори со неговиот агент и му нуди двегодишен договор и плата од 10 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…