Дома Трансфер зона ПСЖ фаворит за потписот на Дембеле

ПСЖ фаворит за потписот на Дембеле

Откако стана јасно дека преговорите меѓу Осман Дембеле и раководството на Барселона за нов договор пропаднаа, многу европски гиганти сакаат да ја искористат ситуацијата.

Дембеле во јануари одби да ја напушти Барселона, но ги одби сите понуди за продолжување на соработката, па на лето ќе замина како слободен агент.

Иако неколку европски клубови се заинтересирани за Дембеле, сепак најконкретен е Пари Сент Жермен, кој е фаворит за неговиот потпис.

„Светците“ се во напредни преговори со агентот на Французинот, бидејќи во него гледаат идеалан замена за Ди Марија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Лукаку се врати во Интер, го избра бројот 90

Италијанскиот гигант Интер официјално го потврди враќањето на Ромелу Лукаку на „Џузепе Меа…