Дома Трансфер зона ПСЖ спрема нов напад на Дембеле

ПСЖ спрема нов напад на Дембеле


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Пари Сент Жермен не се откажува од намерата да го доведе Осман Дембеле во своите редови.

Минатото лето ПСЖ се обиде да го доведе Французинот во Париз, но Дембеле сепак се одлучи да остане на „Камп Ноу“.

Дембеле ги прифати условите на Барселона, но стави потпис на договор само до 2024 година, а во него има откупна клаузула од 50 милиони евра.

Така 25-годишниот крилен напаѓач на лето ќе влезе во последната година од договорот, а ПСЖ ќе се обиде да го доведе во своите редови.

Дембеле игра одлично оваа сезона и ПСЖ е спремен да ја плати откупната клаузула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Meси никогаш не бил поблиску до враќање: Познати и деталите од понудата на Барса

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Во текот на вчерашниот ден силно …