Дома Фудбал Останато ПСЖ со пресврт до првиот трофеј сезонава (Видео)

ПСЖ со пресврт до првиот трофеј сезонава (Видео)

0

Пари Сент Жермен е победник на Суперкупот на Франција откако со пресврт го победи Рен. (2:1).

Избраниците на Томас Тухел не го започнаа мечот најдобро и дозволија противникот да поведи со 1-0 после 13 минути игра. Стрелец на голот беше Адриен Хуно и со тој резултат се замина на одмор.

Конечно во 57-та минута „светците“ преку Мбапе постигна гол по асистенција од Сарабија за 1-1. Во 73-та минута Анхел Ди Марија постигна убав гол од слободен удар за комплетен пресврт и освојување на трофејот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ливерпул го потпишува најскапиот спонзорски договор во Премиер лигата

Европскиот шампион Ливерпул наскоро ќе потпише рекорден спонзорски договор во Премиер лига…