Дома Топ вести ПСЖ почна преговори со Бернардо Силва

ПСЖ почна преговори со Бернардо Силва

Пари Сент Жермен значително го засили тимот ова лето, но сака да донесе уште едно големо засилување, а најголема желба е Бернардо Силва.

ПСЖ веќе почна да работи на трансферот бидејќи Португалецот е примарна трансфер цел за „светците“ ова лето.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Бернардо Силва има богата понуда од Саудиска Арабија, но сака да остане во Европа, а неговиот агент Жорге Мендеш веќе почнал преговори со ПСЖ.

Манчестер Сити ова лето нема да му стои на патот и е спремен да го продаде и за неговата слобода бара најмалку 80 милиони евра.

ПСЖ нема проблем да ја плати таа сума и сака што побрзо да го договори трансферот бидејќи иднината на Мбапе е неизвесна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…