Дома Топ вести ПСЖ најде замена за Нејмар: Бразилецот се поблиску до заминување

ПСЖ најде замена за Нејмар: Бразилецот се поблиску до заминување

Барселона и Реал Мадрид се во интензивни преговори со Пари Сент Жермен за трансфер на Нејмар.

Доказ дека ПСЖ е на пат да го продаде Нејмар, зборува и нивниот најнов потег, откако претставници на парижаните заминаа во Лондон за да ангажираат замена за Бразилецот, а станува збор за Вилфид Заха.

Кристал Палас не го пушти Заха летово, иако имаше понуди од Арсенал и Тотенхем, но сепак ПСЖ би можел да ја убеди управата на англискиот клуб да им го продаде напаѓачот.

Францускиот шампион планира да понуди околу 100 милиони евра за крилниот напаѓач, а тоа е сума која ќе ги задоволи апетитите на англискиоит клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ништо од големиот трансфер: Младеновски не ја поминал пробата во Динамо Киев

Mладиот македонски фудбалер Марио Младеновски не ја поминал пробата во Динамо Киев објавиј…