Дома Трансфер зона ПСЖ започна преговори со Кулибали

ПСЖ започна преговори со Кулибали

ПСЖ покажува сериозен интерес за дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, пренесува „Кориере дело Спорт“.

Според весникот претставници на ПСЖ веќе имале средба со агентот на Кулибали и започнале преговори за трансфер на дефанзивецот на „Паркот на принцовите“.

Наполи прави се за да го задржи, но 30-годишниот Кулибали смета дека сега е вистинско време да направи чекор напред во кариерата и сака да ја промени средината.

Интерес за него покажува и Манчестер Јунајтед, но ПСЖ е спремен да ја победи конкуренцијата и веќе спрема понуда од 40 милиони евра.

ПСЖ веќе го ангажираше Серхио Рамос, но сака да донесе уште еден врвен дефанзивец и верува дека Кулибали ќе биде идеален тандем со Шпанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…