Дома Трансфер зона ПСЖ го „избриша“ Нејмар (ВИДЕО)

ПСЖ го „избриша“ Нејмар (ВИДЕО)

Како што пренесува „УОЛ Еспорте“ ПСЖ ги отстрани сите обележја од Нејмар од клупската продавница.

Нејмар е една од главните ѕвезди на ПСЖ и од неговото доаѓање во тимот на Барселона се трудеа да ја истакнат неговата слика секаде каде што можеа.

Дресовите и останатите обележја со Нејмар беа во прв план и сигурно најдобро се продаваа, но сега ПСЖ се одлучи да ги отстрани се што е поврзано со Бразилецот.

Нејмар во последните денови интезивно се поврзува со трансфер во Барселона и Реал Мадрид.

Според последните информации Барса на ПСЖ му го нуди Фелипе Кутињо и 80 милиони евра, останува да видиме дали двете страни ќе пронајдат договор до крајот на преодниот рок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тренерот на Динамо го потврди трансферот на Олмо – во игра и Челзи

Хрватските медиуми, предводени од „Спортске Новости“ и понатаму се упорни дека Дани Олмо ќ…