Дома Трансфер зона ПСЖ во пол-позиција за Осимен

ПСЖ во пол-позиција за Осимен

Според пишувањето на италијанските медиуми ПСЖ е блиску до комплетирање на трансферот на Виктор Осимен од Наполи.

ПСЖ е во потрага по нова ѕвезда во нападот како замена за Мбапе, кој заминува како слободен агент на лето.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Најголема желба е токму Осимен, па ПСЖ веќе стапил во контакт со неговиот агент и постигнале комплетен договор.

„Светците“ му нудат богат договор до 2029 година, а Осимен во Париз ќе заработува 13 милиони евра по сезона.

ПСЖ веќе ги започнал преговорите и со Наполи се блиску до договор за трансфер вреден 130 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…