Дома Македонски спорт Мак фудбал Против Летонија игравме пред пет години и победивме (ВИДЕО)

Против Летонија игравме пред пет години и победивме (ВИДЕО)

0

Денес Македонија ги започнува квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Против оваа селекција имаме одиграно натпревар на репрезентативно ниво пред пет години, на 5-ти март 2014 година. Тогаш натпреварот беше од пријателски карактер, а Македонија од селекторското столче ја предводеше Бошко Ѓуровски.

Тој натпревар го добивме со 2:1 со головите на Јован Костовски и Агим Ибраими. Летонија но гол стигна благодарение на автоголот на Даниел Георгиевски. Победата за нашата селекција ја обезбеди Ибраими со гол од пенал на 18 минути пред крајот на средбата.

Во продолжение погледнете ги погодоците овој натпревар.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

Вчера се доби разврската од четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Ајакс прир…