Дома Топ вести Пропаднаа преговорите: Интер не го пушти Скринар во ПСЖ

Пропаднаа преговорите: Интер не го пушти Скринар во ПСЖ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Иако постоеше можност, сепак пропаднаа преговорите помеѓу ПСЖ и Интер за трансфер на Милан Скринар во Париз до крајот на денот.

ПСЖ се обидуваше да го доведе Скринар кој веќе го извести Интер дека нема да го продолжи договорот. Понудата на „светците“ наводно изнесувала помеѓу 10 милиони евра и тоа не било доволно за Интер да го пушти својот дефанзивец сред сезоната.

Сумата која Интер ја барал бил најмалку 20 милиони евра, а во ПСЖ сметале дека тоа е премногу затоа што ако почекаат ќе го имаат Скринар бесплатно на лето.

На крајот тоа и ќе се случи Скринар ќе ја доигра сезоната во Интер и на лето како слободен играч ќе се пресели во Париз. Мали се шансите во игра да се вклучи друг клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…