Дома Фудбал Италија Промена после 26 години: Дресот на Интер после ова никогаш нема да биде ист

Промена после 26 години: Дресот на Интер после ова никогаш нема да биде ист

Интер од сезоната 2021/2022 ќе има нов спонзор на дресот.

После 26 години е одлучено на дресот на Интер повеќе да не биде спонзор „Пирели“, екипата ќе има нов спонзор со договор од 30 милиони евра по сезона.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Неколку понуди има пред раководството на Интер. Се очекува спонзор да биде некоја кинеска компанија, а помеѓу оние за кои најмногу се зборува се „Хусенс“, „Евергранде“ и корејскиот „Самсунг“.

Одлуката ќе биде набрзо соопштено, а сигурно дека ќе биде чудно да се гледа без „Пирели“ на дресот после толку време.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…