Дома Видео Промашување за збогум: Игуаин се посрамоти (видео)

Промашување за збогум: Игуаин се посрамоти (видео)

Јувентус синоќа ја победи Сампдорија со 2:0 и ја освои титулата во Серија А.

Старата дама беше предводена до титулата од Кристиано Роналдо, кој на 32 натпревари постигна дури 31 погодок во Серија А.

Во сенка на прославата помина големото промашување на Игуаин, кој повторно се посрамоти, па не е чудо што се шпекулира со негово заминување од Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…