Дома Видео „Проектил“ од слободен удар на Блажевски против Победа 🎥

„Проектил“ од слободен удар на Блажевски против Победа 🎥

Победа и Вардар во фантастична атмосфера го играат натпреварот од Купот на Македонија, а до предност стигна Вардар и тоа со фантастичен гол на Дејан Блажевски од слободен удар.

Голот за водсво Блажевски го постигна во 53. минута од натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…