Дома Фудбал Репрезентации Продолжува „војната“: Бензема го нарече Дешам кловн!

Продолжува „војната“: Бензема го нарече Дешам кловн!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Во интервју за „Паризиен“, селекторот на Франција раскажа што се случувало на подготовките на „триколорите“ пред Светското првенство во Катар и каква била физичката форма на Бензема.

Дешам изјави дека мислењето на докторот во Мадрид и француската репрезентација се поклопило, тврдејќи дека му било кажано дека Бензема во најдобар случај ќе биде спремен на 10-ти декември.

Во медиумите подоцна се појавија разни пишувања за наводен лош однос на Дешам со Бензема.

„Ниту еден играч не беше задоволен со неговото заминување, како што се пишуваше. Тоа и Карим го знае. Не знам кој ги шири тие гласини. Тоа веќе не е полемика, тоа е злоба. Ако се појавија насмевки, тоа не беше затоа што Карим не напушти, туку затоа што тимот победуваше“, изјави Дешан.

Бенземин реши да одговори преку Инстаграм објавувајќи емотикон од кловн, заедно со пораката „Ах, колку храбро“ и „Драга Дидије, добра ноќ“, а го нарече и „лажго“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бомба од Анчелоти: Елмас е идеална замена за Модриќ! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Бомба … Елмас во Реал Мадри…