Дома Фудбал Англија Проблем за Солскјер: Се повреди Варан

Проблем за Солскјер: Се повреди Варан

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Рафаел Варан поради повреда неколку недели ќе биде надвор од терените.

Варан играше одлично за Јунајтед во Премиер лигата и Лигата на шампионите, а сега од репрезентативната пауза се врати повреда. Повредата ја заработи во финалето од Лигата на Нации против Шпанија (2:1).

28-годишниот Варан во Јунајтед пристигна ова лето, одигра пет натпревари во Премиер лигата и два во Лигата на шампионите.

Во сабота „црвените ѓаволи“ ќе играат против Лестер во рамките од осмото коло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…