Дома Фудбал Италија Проблем за Инзаги: Интер без играчот за врска скоро до крајот на месецот

Проблем за Инзаги: Интер без играчот за врска скоро до крајот на месецот

Во наредните 15-тина дена средниот ред на Интер нема да биде комплетен, пренесуваат италијанските медиуми.

Давиде Фратези има проблеми со повреда на мускулот и се очекува да ги пропушти наредните два натпревари во Серија А. Екс-фудбалерот на Сасуоло нема да биде на располагање за саботното дерби против Рома, а ќе го пропушти и дуелот со Салернитана на 16-ти февруари во Милано.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ако прогнозите се покажат како точни, Фратези на теренот би се вратил на 20-ти февруари кога Интер го дочекува Атлетико Мадрид во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Интер е прв на табелата во Серија А по 23 одиграни кола и има четири бода повеќе и натпревар помалку од Јувентус. Фратези сезонава одигра 19 натпревари за Интер и постигна два гола. Иако стандарден репрезентативец на Италија се уште нема сигурно место во стартниот тим на Инзаги.

Фратези кај Инзаги  е прва алтернатива зад одличното трио на теренот, Барела, Микхтаријан и Чалханоглу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…