Дома Фудбал Проблем за Барселона и Чави: Педри нема да игра во „Ел Класико“

Проблем за Барселона и Чави: Педри нема да игра во „Ел Класико“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Барселона во недела ја чека „Ел Класико“ против Реал Мадрид, а непосредно пред натпреварот со големиот ривал, тимот на Чави доби лоши вести.

Имено, одличниот Педри нема да биде спремен да настапи во овој дуел. Педри не го издржал денешниот тренинг и тоа значи дека нема да биде спремен.

Младиот фудбалер е еден од клучните фудбалери на Барселона, па сигурно дека ова ќе биде удар за Чави и неговиот тим.

Има и Реал свои проблеми затоа што Карим Бензема е неизвесен за настап.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…