Дома Фудбал Италија Проблеми за Интер пред дербито „дела Мадонина“

Проблеми за Интер пред дербито „дела Мадонина“

0

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети се соочува со големи проблеми пред дербито со градскиот ривал Милан.

„Нероаѕурите“ најверојатно нема да можат да сметаат на Матијас Весино во недела, бидејќи Уругваецот се повреди со репрезентацијата и не настапи на дешениот меч против Јапонија.

Играчот за врска е една од најважните алки во тимот на Спалети и сигурно тоа ќе биде голем хендикеп за „нероаѕурите“.

„Весино нема да може да игра на пријателскиот меч против Јапонија поради болки во бутниот мускул“, потврдија од уругвајската репрезентација.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави: Меси е најдобриот и најголемиот фудбалер во историјата

Легендарниот шпански фудбалер Чави Ернандез нема дилеми кога ќе му го поставите прашањето …