Дома Фудбал Лига на шампиони Пријателството на Меси и Ди Марија е поголемо од било какво ривалство 🎥

Пријателството на Меси и Ди Марија е поголемо од било какво ривалство 🎥

Барселона вчера беше елиминирана од Лигата на шампионите.

Пари Сен Жермен беше подобар од Каталонците со вкупни 5:2.

На тој начин Лионел Меси се прости од Лигата на шампионите. Покрај случувањата на теренот она што привлече внимание е средбата на Меси и Ди Марија после натпреварот.

Двајцата се добри пријатели и затоа не чуди што Ди Марија го тешеше Лео по натпреварот. Нивното пријателство е поголемо од било какво ривалство, а овие сцени се доказ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…