Дома Видео Прием на гради и волеј: Фудбалер на Лидс постигна спектакуларен гол 🎥

Прием на гради и волеј: Фудбалер на Лидс постигна спектакуларен гол 🎥

Tимот на Лидс во вчерашниот натпревар славеше со убедливи 3:0 на гостувањето кај Петербороу во ФА Купот, а на овој натпревар видовме и фантастичен погодок на Патрик Бамфорд.

Одличниот 30-годишен Англичанец прво запиша асистенција за својот тим на почетокот на второто полувреме, додека на стартот на вториот дел постигна гол кој сигурно ќе биде номиниран за наградата „Пушкаш“.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Бамфорд прво ја прими топката на гради, се сврте и упати маестрален волеј удар со кој го матираше противничкиот гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Крузеиро го победи Ботафого со 3:2 во првото коло од бразилскиот шампионат. Иако во возбуд…