Дома Фудбал Англија Претставен третиот дрес на Ливерпул за новата сезона (фото+видео)

Претставен третиот дрес на Ливерпул за новата сезона (фото+видео)

0

Ново руво за екипата од „Енфлид“.

На официјалниот сајт на „Њу Баланс“ претставена е третата гарнитура на дресови на Ливерпул за новата сезона.

На новата гарнитура на „црвените“ доминира белата боја со интересни сиви.

Во улога на манекени се најдоа: Ванијалдум, Соланке и Матип.


Следете го Sportski.mk и на


Можете да погледнете и како ќе изгледаат дресовите на Ливерпул во новата верзија на популарната „Pro Evolution Soccer“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…