Дома Трансфер зона Претседателот на ПСЖ му се заканува на Нејмар: Ќе седиш на клупа до 2022 година!

Претседателот на ПСЖ му се заканува на Нејмар: Ќе седиш на клупа до 2022 година!

0

Вчера Нејмар се вратил во Париз и одржал состанок долг три часа со спортскиот директор на ПСЖ Леонардо за да ја разјасни ситуацијата (тука). На тој состанок Нејмар наводно ја потврдил неговата желба дека сака да си замине.

Бразилецот не прецизирал во кој клуб сака, меѓутоа се претпоставува дека станува збор за Барселона и ако е некој друг клуб во прашање тогаш би било големо изненадување.

„Ел Паис“ сега пренесува вест претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал Келаифи поради изјавата од пред неколку дена во која Нејмар зборува дека најдобар момент во кариерата му е пресвртот на Барса против ПСЖ му се заканил. Првиот човек на „светците“ му се заканил на Нејмар дека ќе ја грее клупата до крајот на неговиот договор во 2022 година.

Оваа информација доѓа после веста која денес ја објави „АС“ дека ПСЖ одбил понуда од Барса која гласела: 40 милиони евра, Кутињо и Дембеле.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Нејмар е главна тема, Милан носи големо засилување

Влегуваме во последната недела од преодниот рок, а нашата редакција навремено ве известува…