Дома Фудбал Италија Претседателот на Интер на средба со Конте, ќе го убедува да остане

Претседателот на Интер на средба со Конте, ќе го убедува да остане

Претседателот на Интер, Стивен Жанг денес ќе има средба со тренерот Антонио Конте на која ќе разговараат со иднината на клубот.

Конте после цели 11 години му донесе Скудето на Интер, но сега ќе бара ганаранции од претседателот за следната сезона.

„Нероаѕурите“ имаат големи финансиски проблеми и доцнат со исплата на платите, па медиумите шпекулираат дека може да бидат продадени некои од ѕвездите.

Конте сака да биде сигурен дека нема да бидат продадени најголемите ѕвезди, но и дека ќе се засили тимот за да остане на кормилото.

Претседателот Жанг ќе се обиде да го убеди тренерот да остане на клупата, а се ќе биде јасно после завршувањето на состанокот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …