Дома Трансфер зона Пресврт на повидок: Силва во Серија А ама не во Лацио?

Пресврт на повидок: Силва во Серија А ама не во Лацио?

Во јавноста пред некоку дена се појави информација дека Давид Силва постигнал договор со Лацио и дека ќе игра во Серија А, но сега може да се случи пресврт.

Според информациите на агентот со знакот на ФИФА Клаудио Анелучи кој е поранешен менаџер на Дибала и Кавани Пирло влегол во преговорите и се обидува да го убеди Силва место Лацио да се пресели во Јувентус.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Со сигурност знам дека Пирло влезе во тие преговири, ова е вест која ја добив од неколку пријатели кои се важни луѓе. Да, договор помеѓу Лацио и Силва постоеше, но додека играчот не потпише трансферот не е завршен“, изјави Анелучи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…