Дома Трансфер зона ПРЕСВРТ: Барселона не се откажала од Кутињо, се враќа во јануари со огромна понуда?!

ПРЕСВРТ: Барселона не се откажала од Кутињо, се враќа во јануари со огромна понуда?!

0
cotinho

Иако се најавуваше дека се откажале изгледа сепак не е така.

Според денешното издание на „Мундо Депортиво“ екипата на Барселона во јануари ќе се обиде да го доведе Фелипе Кутињо и спремаат понуда од 120 милиони евра, а тоа ги налути луѓето во Ливерпул.

Еден од директорите на Барселона, Оскар Грау поврди дека Барселона има пари и дека на зима повторно ќе тргне во напад на Кутињо.

Ливерпул е бесен што во текот на сезоната повторно започна на големо да се шпекулира за иднината на нивниот најдобар фудбалер, нивниот став сеуште е јасен, Кутињо не е на продажба по ниту една цена!

Сепак, во овој момент трансферот на Кутињо веројатно е ставен во втор план, на прво место како што е познато е обидите за што побрзо Меси да потпише нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Љајиќ и Михајловиќ во конфликт, Сари и Наполи ја користат ситуацијата?

Maурицио Сари го сака фудбалерот на Торино и репрезентативецот на Србија. Изненадувачки Ад…