Дома Трансфер зона Премиерлигашите ја сакаат ѕвездата на Леверкузен

Премиерлигашите ја сакаат ѕвездата на Леверкузен

Арсенал и Ливерпул се заинтересирани за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат англиските медиуми.

Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година, а се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Бундеслигата.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Премиерлигашите го следат неговите настапи и веќе ја започнаа битлата за неговиот потпис.

Фримпонг има откупна клаузула во договорот од 40 милиони евра, сума која споменатите клубови се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …