Дома Топ вести Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Ламин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона, „Ла Масија“.

Јамал има 16 години, но неговиот квалитет е неспорен, па Чави реши оваа сезона да му даде шанса во првиот тим.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Вечерва Барселона игра против Севиља, а Јамал е во стартниот тим и ќе игра против Серхио Рамос.

Пред седум години 9-годишниот Јамал беше дете маскота и излезе со Серхио Рамос во „Ел Класико“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …