Дома Фудбал Репрезентации Пред Македонија скандал во Исланд: Претседателот на федерацијата си поднесе оставка!

Пред Македонија скандал во Исланд: Претседателот на федерацијата си поднесе оставка!

Пред натпреварот со Македонија исландскиот фудбал го тресе скандал.

Првиот човек на Фудбалската федерација Гудни Бергсон си поднесе оставка откако беше обвинет за с*кс скандал! После него оставка си поднесе и членот на управниот одбор Агеир Асгеирсон.

Волонтерка во федерацијата, Гида Арнардотир откри дека во 2017 година била си*увана од страна на фудбалски репрезентативец. Тоа го знаел и Бергсон, но не реагирал. Сега веќе поранешниот претеседател во јавноста ги отфрлаше обвинувањата.

Бергсон освен што не реагирал, најмил адвокат за исплата на компезација за сето тоа да не излезе во јавноста.

Изборите за нов претседател Исланд ќе ги одржи во февруари идната година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Добри вести за Милан пред дербито со Јувентус

Фудбалерот на Милан, Тео Ернандез вчера тренираше со тимот, откако претходните недели беше…