Дома Трансфер зона Преговорите започнале: Можно ли е Дибала да го напушти Јувентус?

Преговорите започнале: Можно ли е Дибала да го напушти Јувентус?

dybala

Ако веруваме на „Газета дело Спорт“, Манчестер Јунајтед започнал преговори за доведување на Паоло Дибала.

Јунајтед подолго време се поврзува со аргентинскиот напаѓач, но како што пишува „Газета“ дури сега е направена првиот контакт. Јувентус бара најмалку 80 милиони евра за својот фудбалер и во клубот немаа и ништо против тој да остане во наредната сезона.

Покрај тоа и Дибала не покажува посебна желба за промена средината. Поради сето ова за да ги убедат во Јувентус Манчестер Јунајтед ќе треба да спреми навистина добра понуда.

Една од опциите со која Манчестер Јунајтед може да го убеди Јувентус да го пушти Дибала е Пол Погба, меѓутоа не е познато дали на „Олд Трафорд“ сакаат да преговараат за таква зделка.ќ

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп има мета од 60 милиони евра

Ливерпул оваа година после 30 години чекање конечно ќе стигне до титулата во Премиер лигат…