Дома Македонски спорт Првиот човек на ФИФА испрати телеграма со сочувство за смртта на Дојчиновски

Првиот човек на ФИФА испрати телеграма со сочувство за смртта на Дојчиновски


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино упати телеграма со сочувство за смртта на еден од најголемите македонски фудбалери во нашата историја, големиот Кирил Дојчиновски.

Во телеграмата до претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и целото македонско фудбалско семејство, првиот човек на светскиот фудбал изразува

длабоко сочувство до семејството, истакнувајќи дека Кирил Дојчиновски е вистинска легенда на југословенскиот фудбал и еден од најголемите во неговата генерација.

Ќе ни недостасува неговата фудбалска големина, лидерството, но уште повеќе човечката и хуманата величина на Кирил Дојчиновски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Комити“ в недела на собир – пред „Град Скопје“

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Вардаровите навивачи …