Дома Фудбал Италија Првата средба на Лукаку и Конте во Интер (ВИДЕО)

Првата средба на Лукаку и Конте во Интер (ВИДЕО)

0

Ромелу Лукаку вчера и официјално стана нов играч на Интер.

После голема драма Белгиецот конечно потпиша договор со италијанскиот гигант, а раководството со тоа ја исполни најголемата желба на тренерот Антонио Конте.

Од првиот ден после доаѓањето во Интер Конте бараше да му биде доведен Лукаку и после долгите претовори клубот успеа.

Денес тие двајца ја имаа првата средба во просториите на Интер.

Лукаку во Интер го доби дресот со број девет кој претходно го носеше Мауро Икарди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Иниеста и Виља со тежок пораз го испратија Торес во пензија!

Фернандо Торес денеска во Јапонија го одигра својот последен натпревар и стави крај на бог…