Дома Фудбал Англија По жестоките критики кон Мегваер, се огласи неговата мајка!

По жестоките критики кон Мегваер, се огласи неговата мајка!

Хари Мегваер често е „мета“ на критики од јавноста поради лошите настапи за Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Англија, а сега во јавноста се огласи неговата мајка.

Преговараше Мегваер со Вест Хем, но на крајот остана во Јувентус, иако кај Тен Хаг е во втор план. Не блескаше Мегваер и во натпреварите против Украина и Шкотска за Англија, против Шкотска си постигна и автогол.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Мајката на Мегваер со објава на социјалните мрежи порача дека нејзиниот син не заслужува такви критики.

„Како мајка, секогаш ме боли кога гледам и читам што се пишува за мојот син. Дел од нив се тотално неприфатливи и се граничат со говор на омраза. Хари секогаш го дава својот максимум за клубот и за репрезентацијата и не го заслужува ова.

Замислете како ми е мене кога одам на стадион и ги слушам тие недолични скандирања. Разбирам дека во светот на фудбалот има многу подеми и падови, но големината на навивачите се гледа кога им даваат поддршка на своите миленици.

Навистина е болно да се гледа низ што минува Хари и знам дека нему му паѓа најтешко од сите. Тој има огромно срце, полно со добрина и никогаш не посакувал зло никому. Се надевам дека ќе остане ментално силен и ќе им докаже на сите дека е талентиран и квалитетен фудбалер“, напиша неговата мајка“, стои во објавата.

Инаку, Мегваер со својот трансфер од Лестер во Манчестер Јунајтед, се уште е најскапиот дефанзивец на сите времиња, но неговите настапи се далеку под очекувањата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…